VĚDĚLI JSTE… O MIKULOVSKÉM PIVOBRANÍ?

2011

První ročník Mikulovského Pivobraní se koná 12.- 13. 8. 2011 v amfiteátru, lidé zprvu moc nevěří, že se pivní akce dokáže uchytit v kraji vína. My jsme ale věřili a šli dál!

2012

Hlavními taháky 2. ročníku festivalu jsou Xindl X a Mňága a Žďorp, zahrál také nejlepší český Roxette revival - The RockSet, akce se zaměřila nejen na pivaře, ale na celé rodiny, nechybí bohatý doprovodný program pro malé i velké, pivní soutěže, návštěvnost stoupá oproti prvnímu ročníku o 200%.

2013

Festival pokračuje v jednodenním formátu, dostává záštitu ministra zemědělství i Jihomoravského kraje a snaží se v rámci svého rozpočtu lákat na rockovější kapely.

2014

Tento ročník byl do té doby nejúspěšnějším, co se týče počasí i návštěvnosti. Horké letní slunce a nabitý line-up (Horkýže Slíže, Harlej, Doga, Alkehol,...) téměř zbořil stařičký amfiteátr a lidé dlouho po skončení koncertu odmítali odejít z areálu.

2015

Pokračujeme v jednodenním formátu festivalu. Mikulovský amfiteátr se dočkal generální opravy hlavní budovy, hlediště i jeviště, poprvé zakládáme stanové městečko pro návštěvníky z dálky, na pultech stánků se poprvé objevuje dnes již tradiční „dvoutinka“. Hvězdami akce jsou No Name, Desmod nebo Škwor.

2016

Festival dostává koncem roku nové webové stránky, rozjíždí se i masivnější facebooková propagace, ale je to co se počasí týče asi nejchladnější ročník akce (teplota okolo 20°C). Diváci mohli vyzkoušet nový sport beer-pong a shlédnout na hlavní stagi třeba Argemu, Metalindu, Krucipüsk nebo Morčata na útěku.

2017

Obliba akce stoupá, rozšířili jsme ji proto opět na dva dny (pátek-sobota), veřejnosti se prezentuje také nový maskot Pivoš, jehož jméno zvolili sami fanoušci festivalu, je založen instagramový účet Pivobraní. Je to rekordní ročník co se týče návštěvnosti, amfiteátrem za dva dny prošlo cca 6000 lidí, mezi nimi třeba tehdejší předseda vlády Bohuslav Sobotka. Na pódiu excelovaly v maximálně nabitém line-upu Rybičky 48, Horkýže líže, Arakain, IneKafe nebo Dymytry.

2018

Dvoudenní formát akce zůstává, výrazně rozšiřujeme pivní zóny, na festivalu je více než 40 zástupců minipivovarů z celé ČR a více než 140 druhů piva (což je rekord našeho festivalu a snad i rekord na celé Moravě), poprvé u nás vystupuje kapela mimo Česko a Slovensko – ukrajinský tribute Metallicy Scream Inc.

2019

Rozjezdový pátek se poprvé změnil na plnohodnotný festivalový den, i proto byl rozpočet festivalu byl doposud nejvyšší v historii. Během 18 hodin trvání akce vystoupilo rekordních 14 hudebních skupin, z headlinerů to byli Škwor, Desmod, Dymytry nebo Traktor. Sobotní večer ovlivnil prudký liják, kvůli množství vodě na pódiu musel být předčasně ukončen i probíhající koncert. Pro velký zájem bylo rozšířeno i stanové městečko.

2020

Již se na něj připravujeme, kapely jsou víceméně zabookované, počasí objednané a první informace o kapelách a předprodeji lístků se dozvíte na konci podzimu 2019.

Partneři festivalu

Pellets Briketts

Město Mikulov HTS s.r.o. Stavebniny Buildsteel s.r.o. AA pyro Posílátko - Služba pro email marketing