Předchozí ročníky

Mikulovské Pivobraní 2019

Tento ročník byl speciální tím, že se rozjezdový pátek změnil v plnohodnotný festivalový den. Zvětšilo se stanové městečko a pozvali jsme rekordní počet 14 kapel. Už v pátek odpoledne se otevřely brány amfiteátru, který přivítal několik tisíc fanoušků rockové hudby. Ti si odnesli zážitek v podobě Zoči Voči, Tanji, oblíbených Škworů nebo dechberoucí (nejen ohnivou) show RCZ - Rammstein Tribute Bandu. Komu to nestačilo, až do půlnoci hráli na menší stage na jarmarku Easy Line, Mech nebo For People. Dvoudenní festival pak pokračoval v sobotu, která nabídla kromě koncertů Dymytry, Gate Crasher nebo AC/DC Revivalu i bohatý doprovodný program jako paintballovou střelnici, exhibici freestyle fotbalu, dogdancingu nebo jízdu na BMX a bruslích. Připravovaly se také pivní koktejly, které v sobotním parnu vyloženě bodly. Večerní program ale narušil silný liják a dešťové kapky pak ve větší i menší intenzitě doprovázely všechny zbylé kapely sobotního večera. Ani to ale lidi z amfiteátru nevyhnalo a užili si pdo deštníky a pláštěnkami Traktor, Desmod nebo Trautenberk. Podařilo se prostě ale najít ideální poměr mezi počtem pozvaných minipivovarů a návštěvností, takže lidé odcházeli naprosto spokojení.

Mikulovské Pivobraní 2018

Při osmém ročníku jsme si dali za úkol uspořádat opět rekordní festival. A to se povedlo. Tentokrát se nám podařilo zlákat do amfiteátru 40 minipivovarů s téměř 140 druhy piva, čímž jsme stali největším dvoudenním pivním festivalem na Moravě. Počasí nakonec vyšlo úplně na jedničku a spokojení byli pivaři, rockeři i malí návštěvníci. Už pátek bavilo návštěvníky 5 pop-rockových kapel, hlavní slovo ale měli v sobotu legendy českého rocku – Alkehol, Harlej a především noční Doga, jejíž koncert zakončil stylový ohňostroj. Hlavně mladou generaci posluchačů pobavila i Smola a Hrušky nebo ZakázanÝovoce. Poprvé jsme také přivítali hudebního hosta mimo Česko a Slovensko – svůj set zahrál oficiální tribute band Metallicy Scream Inc. z Ukrajiny. Největší úspěch doprovodného programu sklidily exkluzivní ženské zápasy v kečupu, ohňová show, lákala také kuchařská show s hmyzími specialitami a následnou ochutnávkou, svou workoutovou show předvedli svalovci z Barstyle workout z Brna, děti se bavily na vodní skluzavce, v zorbingových koulích, fotily se s hadem, střílely z luku nebo si mohly nechat pomalovat obličej. Novou podobu získal maskot festivalu Pivoš, k němuž přibyla i partnerka - Pivoška.

Mikulovské Pivobraní 2017

Pomyslná šťastná sedmička podtrhla velký úspěch Mikulovského pivobraní 2017, které naplno ukázalo, že může být nejen rockovým festivalem a velkým pivním jarmarkem, ale také akcí pro celou rodinu. Do areálu mikulovského amfiteátru se za dva dny sešlo několik tisíc lidí z celé republiky, čímž jsme překonali účastnický rekord z roku 2014. „Rozjezdový“ pátek byl věnovaný čistě pivu, tentokrát jsme pozvali 25 minipivovarů, což dělalo téměř 90 druhů pivních speciálů. Sobota pak naplnila amfiteátr až po okraj, když se na pódiu střídaly kapely Rybičky 48, Horkýže Slíže, Arakain, Dymytry a IneKafe. Během doprovodného programu se představila skupina freestyle workout z Letovic, mládež na BMX kolech a koloběžkách, kuchař Marcel Ihnačák s herečkou Marcelou Hrubešovou, silák Železný Zekon nebo klaun bublinář. Náplň zóny atrakcí zajistila firma Agrotec Group se svou technikou. Poprvé se lidem představil i maskot festivalu Pivoš ve své oživlé podobě.

Mikulovské Pivobraní 2016

Po velmi dobrých zkušenostech z loňských let zvolil i 6. ročník Mikulovského pivobraní tradiční jednodenní formát festivalu ve druhém srpnovém týdnu. Více než 80 druhů pivních speciálů, velký pivní stan zajišťující stín, dětská zóna s vystoupením klaunů, kouzelníka, dočasné tetování, zóna atrakcí se stavební technikou, nový sport beer-pong a další pivní soutěže, které se víceméně odehrávaly ve velkém pivním stanu v centru amfiteátru. Ačkoliv nepanovalo úplně parné slunečné počasí, srpnové teploty bez problémů dovolily hasičům udělat dětem pěnovou lázeň bez starostí o jejich přehřátí. O zlatý hřeb akce se ale postaraly kapely na hlavní stagi amfiteátru. Argema, Morčata na útěku, Děda Mládek Illegal Band, Krucipüsk nebo slovenská Metalinda rozpálila obecenstvo doběla. Na závěr nesměl chybět ani tradiční půlnoční ohňostroj. Návštěvnost tento ročník dosáhla více než 3000 lidí.

Mikulovské Pivobraní 2015

Předchozí ročník nasadil laťku velmi vysoko, přesto patřil ročník 2015 v historii festivalu k nejzdařilejším, co se počasí i návštěvnosti týče. Tisíce lidí neodradila srpnová vedra od toho, aby strávili sobotní odpoledne, večer a noc v mikulovském amfiteátru. Stanové městečko pro návštěvníky ze vzdálenějších končin už bylo nezbytností, poprvé se na festivalu objevila možnost koupit si speciální památeční „dvoutinky“, bez kterých už bychom si dnes festival snad ani nedokázali představit. Lidé se také těšili na nově otevřený amfiteátr, který prošel totální rekonstrukcí. Vystoupili v něm jako hlavní hvězdy No Name a Desmod, atmosféru ale podpořili i Ukulele Trouble Makers, Škwor, Citron, Last Station a velmi oblíbení Gate Crasher. Festival byl již tradičně podporován Ministerstvem zemědělství ČR a Jihomoravským krajem, městem Mikulov a Českomoravským svazem pivovarů a sladoven.

Mikulovské Pivobraní 2014

Dosavadní „best of“ v historii celého festivalu. Spojení teplého počasí a vychlazeného piva přilákalo do amfiteátru rekordních 4500 lidí během jediného odpoledne. Největšími taháky byla piva z téměř 30 různých českých pivovarů, klobásofest, pivní soutěže a na hlavní stagi postavené uprostřed stařičkého amfiteátru pak sestava vyloženě rocková - Horkýže Slíže, Harlej, Alkehol, Doga a Gate Crasher. Pivařská atmosféra strhla diváky, kteří ani dlouho po skončení koncertů nechtěli opustit areál a ochutnávali dostupná piva.

Mikulovské Pivobraní 2013

Jižní Morava je domovem kvalitního vína, ale pivo zde také nebylo zatraceno. Důkazem je již uskutečněný III. ročník festivalu Mikulovské Pivobraní.

Minulé ročníky festivalu Mikulovské Pivobraní nabídly svým návštěvníkům bohatou nabídku piv a pivních speciálů, nabitý hudební i kulturní program, kde každý z návštěvníků našel to své. V srdci jižní Moravy si tak tento jedinečný festival získal své místo a stává se tradiční pivní kulturní akcí ve vinařském kraji.

III. ročník festivalu Mikulovské Pivobraní se konal pod záštitou ministra zemědělství Petra Bendla, Česk0ho svaz pivovarů a sladoven a Svazu minipivovarů ČR. Festival Mikulovské Pivobraní také podpořil hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Mikulovské Pivobraní 2012

Na letošním ročníku předvedli vynikající vystoupení Mňága a Žďorp, Xindl X, nejlepší český Roxette revival – The RockSet, talentované kapely Gate Crasher, Nebe, blázniví Ukulele Troublemakers a originální Medicimbal. Organizátoři nezapomněli ani na rodiny s dětmi, pro které byl připraven dětský koutek s dílničkami a klaunem. Velký úspěch sklidil také bazén z hasičské pěny.

Mikulovské Pivobraní 2011

První ročník festivalu Mikulovské Pivobraní, a ačkoliv to byl nesmělý začátek jistě pokračující dlouhé tradice, byl o něj mezi veřejností i vystavovateli velký zájem.

Z menší akce pořádané v Březí u Mikulova se v roce 2011 stalo Mikulovské Pivobraní. Festival se přesunul do Mikulova, kam ho přijelo navštívit tři tisíce lidí. Návštěvnost festivalu tak za jediný rok stoupla o neuvěřitelných dvě stě procent.

Partneři festivalu

Pellets Briketts

Město Mikulov HTS s.r.o. Stavebniny Buildsteel s.r.o. AA pyro Posílátko - Služba pro email marketing