Mikulovské Pivobraní 2020

Program

Pivní jarmark

PÁTEK 7. srpna 2020
(14:00 - 24:00)

SOBOTA 8. srpna 2020
(12:00 - 24:00)

Rockový koncert v Amfiteátru

PÁTEK 7. srpna 2020
(14:00 - 23:30)

SOBOTA 8. srpna 2020
(13:00 - 23:30)

PIVNÍ JARMARK

PÁTEK 7. 8. a SOBOTA 8. 8. 2020
Mikulovské Pivobraní - krýgl

nejlepší české minipivovary a výběr z desítek druhů piv

degustace a ochutnávky pivních speciálů ve „dvoutinkách“ (malé krýgly 0,2l k zakoupení i na místě)

pivní hry a soutěže

grilované dobrůtky všeho druhu nejen k pivu

doprovodný hudební program na jarmarkové stagi

páteční a sobotní rockový koncert regionálních kapel k tanci i poslechu

nezapomenutelná pivařská atmosféra!

ROCKOVÝ KONCERT V AMFITEÁTRU

Mikulovské Pivobraní 2020
PÁTEK 7. 8. 2020

14:00 Maniac (CZ, pop-punk)

14:00 Maniac (CZ, pop-punk)

Tahle pražská punková čtveřice už několik let poctivě šplhá výše a výše po lineupech rockových festivalů. Jsme rádi, že se nám podařilo ji poprvé dostat i do toho našeho. Diváky pobaví svým hodinovým vystoupením, ve kterém Vám představí svou vlastní tvorbu – barvitý energický pop punk s prvky elektronické hudby. Jádro kapely tvoří bratrská dvojice Psycho a Ruszty.

15:30 Horkyže Slíže (SK, punk rock)

15:30 Horkyže Slíže (SK, punk rock)

Tady není třeba ani představovat. Chlapci z Nitry jsou základem každého dobrého rockového festivalu a také u nás jsou již potřetí za 10 let. Punková parta kolem frontmana Kuka má osobitý styl, pódiovou choreografii, zpěv, názory a nebojí se toto všechno v kompletním balení prezentovat široké veřejnosti. Bez nadsázky se dá říct, že jsou HS populárnější v Česku než ve své domovině. Na svém kontě má za více než 25 let působení na hudební scéně už 12 alb, z každého je možné vypíchnout minimálně jeden hit. Mnohé originální popěvky časem zlidověli a stali se poznávacím znamením této partičky.

17:00 STREET69 (CZ, POP-ROCK)

17:00 STREET69 (CZ, POP-ROCK)

Po 2 letech se do mikulovského amfiteátru vrací zlínská kapela Street69. V minulosti u nás vystupovala dvakrát v rámci pivního jarmarku, ale od té doby už hudebně dospěla a stává se pravidelným účastníkem větších festivalů. Proto jsme letos klukům dali možnost předvést se na hlavní stagi v amfiteátru. Tam si odskočí z role předskokanů na aktuálně probíhajícím turné Rybiček 48. Kdo originální tvorbu Street69 zná, určitě si s nimi rád zazpívá chytlavé melodické pasáže ze živých songů jako Kecy v kleci, Kamarád taky rád, Rock and dance nebo trošku melancholické Tečky. Prostě texty ze života, ve kterých se najdete.

18:30 NO CONTROL (SK, MELODICKÝ METAL)

18:30 NO CONTROL (SK, MELODICKÝ METAL)

Žhavé želízko v ohni slovenského metalu, které máme v hledáčku už nějakou dobu. Loni vydala pětice kluků po několika úspěšných singlech na YouTube také své první album To svet nevidel. Najdete v nich slovensky zpívané texty v moderním metalovém kabátě, chytlavé melodie a energické kytarové riffy známého kytaristy a producenta Jimiho Cimbaly. Prostě všechno to, co by měla správná mladá metalová kapela mít. Hudebně se jejich tvorba blíží třeba The Paranoid nebo Zoči Voči. Není divu, lídři zmíněných skupin Igor Belaj a Michal Žitnianský se na několika skladbách na podíleli i textařsky.

20:00 Limetall (CZ, hard rock)

20:00 Limetall (CZ, hard rock)

Historie kapely Limetal, či nověji Limetall, je pevně spojena se skupinou Citron, ze které vzešla původně většina jeho bývalých členů. Od roku 2015 Limetall vystupuje sám za sebe a za tu dobu stihla pětičlenná partička z Ostravska natočit už tři alba, to poslední – Znamení- vyšlo teprve v roce 2019. Limetall už stihl společné turné s Kabáty, Komunálem a před Vánoci jede i vlastní turné společně s Alkeholem.

21:30 Walda Gang (CZ, hardrock country)

21:30 Walda Gang (CZ, hardrock country)

Česká rocková skupina, kterou založil bývalý zpěvák skupiny Harlej Vláďa Šafránek po smrti Waldemara Matušky. Je zaměřená na rockové předělávky Matuškových skladeb a dalších známých českých i zahraničních písní. Na svém kontě mají už tři alba, na tom posledním – Je tu léto - už v roli zpěváka hostuje Slovák Miro Šmajda. Právě on kvůli nemoci a následném úmrtí Šafránka proměnil své dočasné angažmá u Walda Gangu na stálé. Na stage Pivobraní se početná grupa hudebníků a showmanů vrací po šesti letech.

23:00 DE BILL HEADS (CZ, ROCK)

23:00 DE BILL HEADS (CZ, ROCK)

Tahle partička 5 borců z Turnova bude na našem festivalu poprvé, ovšem na rockových festivalech jsou jako doma. Na naší scéně totiž nejsou žádnými nováčky, na koncertech kalí už od roku 1996. Na svém kontě mají 3 alba a nespočet koncertů v doprovodu kapel jako Trautenberk nebo Doga, s níž měli před koronavirovou epidemií odjet celé turné.SOBOTA 8. 8. 2020

13:00 EASY LINE (CZ, ROCK)

13:00 EASY LINE (CZ, ROCK)

Tak tuhle kapelu z Hodonínska stálí návštěvníci Pivobraní moc dobře znají. Oslovujeme je v posledních letech vždy znovu, protože jejich vystoupení s covery známých rockových písní kapel převážně 80. a 90. let mají úspěch. Pravidelně zpříjemňují návštěvníkům srpnové noci na pivním jarmarku. Letos jsme před partu okolo frontmana Jary Turka ovšem postavili novou výzvu, musí zvládnou zahájit sobotní sérii koncertů v amfiteátru, kde je čeká náročné publikum. Večer se pak se svým delším programem přesunou i na vedlejší stage na jarmarku.

14:30 Komunál (CZ, rock metal)

14:30 Komunál (CZ, rock metal)

Východočeská rocková skupina, před rokem 2009 známá pod názvem Komunální odpad, funguje už od roku 1992. Parta zkušených rockerů kolem zpěváka Luboše Suchánka má za sebou více než desítku vydaných alb a stovky koncertů po halách v celé republice, například i jako předkapela Dymytry. Největší úspěch má 5 let staré album Vlci v nás, fanoušci s povděkem přijali i desku z roku 2017 - 25 ran bičem, která odkazuje na výročí založení kapely. I oni budou na našem festivalu vystupovat poprvé.

16:00 DOGA (CZ, HARD ROCK)

16:00 DOGA (CZ, HARD ROCK)

Deset řadových alb, jedna best offka a hlavně velký věrný fanklub se členy po celé republice. Prop pařadatele sázka na jistotu. To je ve zkratce charakteristika formace Doga, kterou vede charismatický Roman "Izzy" Izaiáš. Karvinská rocková partička je v Mikulově jako doma, naposledy v našem amfiteátru hrála před dvěma lety a byla to pěkně žhavá party. Tehdy prezentovala svou zatím poslední desku Hard Werk. Co si od té doby nacvičili za novinky, to budete moct posoudit i na letošním Mikulovském Pivobraní.

17:30 Anacreon (CZ, melodic metal)

17:30 Anacreon (CZ, melodic metal)

Melodic metalová kapela Anacreon z Prahy působí na české hudební scéně od roku 2012. V posledních čtyřech letech se dostala do podvědomí českých fanoušků vydáním druhého alba Na hraně osudu v prosinci roku 2015, ale převážně hostováním na XXXV. double tour kapely Arakain v roce 2017, kde kapela předvedla nejen kvalitní muziku, ale také jejich energii na pódiu. V březnu 2019 vydala třetí album s názvem Svědomí. Už teď se kapela těší na Mikulovské pivobraní 2020, kde zahraje vůbec poprvé.

19:00 GATE CRASHER (CZ, ROCK)

19:00 GATE CRASHER (CZ, ROCK)

Tato dlouhovlasá čtveřice hudebníků si svou pozici mezi rockovými kapelami v Česku buduje již více než 10 let. Přestože ještě nejsou v tuzemsku takovými matadory, mají na svém kontě předskakování takovým legendám jako Aerosmith, KoRn, Ozzy Osbourne nebo Iron Maiden. Společné turné pak odjeli společně s Harlej, Dogou, Traktorem nebo třeba Die Happy. V Mikulově na Pivobraní nebudou nováčky, v line-upu budou již potřetí. Letos představí mikulovským divákům album Mrazení, které vydali na konci loňského roku.

20:30 Hämatom (GER, metal)

20:30 Hämatom (GER, metal)

Hämatom je německá metalová kapela, která vznikla v roce 2004. Koncept kapely je založen na jednotě hudebních a vizuálních elementů, což vedlo k nápadu pojmenovat členy kapely po čtyřech hlavních světových stranách a schovat je pod masky, podobně jako u nás třeba Dymytry. Právě tato kapela je pro Česko objevila, pozvala si své západní kolegy jako předskokana na své turné a ti jim tuto laskavost později oplatili. Společně s Dymytry nazpívali i několik společných písní. Zpočátku byly texty Hämatom inspirovány bajkami, což se časem změnilo a kapela se postupně začala zaměřovat na společenská, náboženská a sociálně-kritická témata. Čtyřčlenná partička v minulosti předskakovala i slavným kolegům z Rammstein. Jejich jedinečné energické vystoupení si užijete v sobotním prime timu.

22:00 KISS FOREVER BAND (HU, HEAVY METAL)

22:00 KISS FOREVER BAND (HU, HEAVY METAL)

Nejlepší revival kapely KISS v Evropě přijede v srpnu z Maďarska do Mikulova. Nejsou to žádní nováčci, v roce 2020 tato kapela oslavila už své 25. narozeniny a jejich show už viděli fanoušci tvrdého rocku ve více než 20 zemích světa, včetně Las Vegas. Jejich show není ochuzena o pyrotechnické efekty a věrné kostýmy, kterými se tato americká skupina v maskách proslavila po celém světě.

Partneři festivalu

Bellato Group Město Mikulov Bella Moravia Pellets Briketts