Mikulovské Pivobraní 2018

Program

Rekordní dvoudenní pivní jarmark

PÁTEK 10. srpna 2018
(16:00 – 00:00)

SOBOTA 11. srpna 2018
(12:00 – 00:00)

rekordní počet pivovarú, více než 120 druhů chmelového moku

Rockový koncert v Amfiteátru

SOBOTA 11. srpna 2018
(13:00 – 23:30)

Smola a Hrušky, Alkehol, Wohnout, Harlej, ZakázanÝovoce, Scream Inc., Doga

REKORDNĚ VELKÝ PIVNÍ JARMARK

PÁTEK 10. 8. (16:00 – 00:00) a SOBOTA 11. 8. 2018 (12:00 – 00:00)
Mikulovské Pivobraní - krýgl

obrovské pivařské městečko se stánky desítek minipivovarů z celé ČR

degustace a ochutnávky pivních speciálů ve „dvoutinkách“ (malé krýgly 0,2l k zakoupení i na místě)

nabídka více než 120 druhů chmelového moku převážně od rodinných pivovarů

ohňová show, tanec s hadem, škola chůze na chúdách

zápasy v kečupu a pivním mlátu - exkluzivně jen na Mikulovském Pivobraní

exhibice street workoutu, nafukovací atrakce pro celou rodinu

celodenní dětský program v dětské zóně (klauni, balonkáři, tanečky, kreslení na obličej,…)

kulinářská show s hmyzími specialitami

grilované dobrůtky všeho druhu nejen k pivu

doprovodný hudební program v podobě pop-rockových kapel na jarmarkové stagi v pátek

vystoupení pole dance, soutěž o největší pivní břicho a Miss mokré tričko

nafukovací atrakce pro děti i dospělé

sobotní rockový koncert v amfiteátru

nezapomenutelná pivařská atmosféra!

Podrobný program Jarmarku

ROCKOVÝ KONCERT V AMFITEÁTRU

SOBOTA 11. 8. 2017 (13:00 – 23:30)

13:00 - 14:00 Smola a Hrušky

Smola a Hrušky

Početná skupina Smola a Hrušky je na scéně již 20 let. Pochází a žijí Ve Spišské Nové Vsi a Popradu. Během své existence si kapela vybudovala pozici slovenské reggae-punkové jedničky, která vyniká energickou koncertní show a je zárukou kvalitního hudebního zážitku. Styl, který pojmenovali hudební kritici jako barevnou směs reggae, punku, ska, rocku a popu s vlastním hudebním charakterem, je vždy okořeněná veselými a vtipnými texty. Šestičlenná formace, v níž nechybí trumpeta nebo trombón, má za sebou několik československých tour s kapelami Rybičky 48, UDG nebo The Paranoid. Kapela má odehráno více než 1000 koncertů včetně turné v Polsku nebo v České republice. Letos oslavili 20. výročí fungování kapely, nejnovější desku Černobiely pokřtil sám frontman Elánu Jožo Ráž. Dlouhodobě je jednou z nejsilnějších klubových a festivalových kapel na Slovensku a svou divokou jízdu Vám v srpnu přiveze ukázat hned na úvod Mikulovského Pivobraní.

14:30 - 15:30 Alkehol

Alkehol

Pražská partička Alkehol v roce 2017 oslavila již své 25. výročí existence, během nichž vydala celkem 14 desek a natočila k písním desítky videoklipů. Od devadesátých let, kdy dělal Alkehol předskokany Kabátům, ale uplynulo již mnoho let. Čtveřice tvořící songy plné humoru, nadsázky a satiry několikrát ovládla české hitparády, vyprodává haly sama nebo na společných tour s kapelami jako Tři sestry nebo Doga. O čem zpívají, asi není třeba blíže představovat. Názvy desek jako Pili jsme a budem, Metla lidstva, Kocovina, 20 let na tahu nebo R.U.M. mluví za vše. Nezaměnitelný frontman Ota Hereš, který mimo jiné koncertuje i s blackmetalovou kapelou Törr, rozvášní publikum v amfiteátru už dvě a půl hodiny po poledni.

16:30 – 17:30 Wohnout

Wohnout

Parta čtyř kamarádů, kteří se snaží se být nenápadně nápadní. To přesně vystihuje kapelu Wohnout, kterou si v našich končinách s nikým nespletete. Jak jste si mohli všimnout, i letos sázíme na osvědčené rockové kapely, které už mají něco za sebou. Mezi zkušenostmi ošlehané formace patří i ta zformovaná kolem bratří Homolových. Čtyřčlenná skupiny z Prahy byla založená v roce 1996, ale více se proslavila až o dva roky později, kdy dělal předskokany Žlutému psu, Lucii nebo legendárním The Offspring. Následovala úspěná alba „Pedro se vrací“, „Polib si dědu“ a „Našim klientům“. Z poslední jmenované desky pochází i hit „Svaz českých bohémů“, který se stal s 27 miliony zhlédnutí na Youtube jasně nejúspěšnější písní Wohnoutů.

18:00 - 19:00 Harlej

Harlej

Pražská formace vznikla již v roce 1995 a patří tak bezesporu k matadorům české punk rockové scény. Patnáct vydaných desek a stovky koncertů jsou tomu jasným důkazem. Kapela prošla za dobu své existence mnoha personálními změnami, vždy v ní ale působili muzikanti z dalších známých rockových kapel. Kapela, která nyní působí v pětičlenném obsazení v čele se zpěvákem Tomášem Hrbáčkem, umí zahrát řízné vypalovačky i dojemné ploužáky, jichž má v repertoáru nepřeberné množství. Rozhodně nebudete ochuzeni o zlidovělé vypalovačky jako „Svařák“ nebo „Pověste ho vejš“, kapela ale během svého hodinového vystoupení určitě předvede i novinky z posledního alba „Hodný holky zlý kluky chtěj“.

19:30 - 20:30 ZakazanÝovoce

ZakazanÝovoce

Tato čtyřčlenná rock-punková kapela se zformovala v Praze v roce 2005 a ve svých začátcích působila jako koncertní support kapelám Imodium, UDG, Tři Sestry nebo Vypsaná fiXa. Jak jejich sláva rostla, začala se prosazovat i v televizi a od roku 2012 začíná objíždět velké rockové festivaly včetně Masters od Rock, Votvíráku nebo Rock for People. Následují už regulérní klubová turné s kapelou Zoči Voči nebo legendárním Harlej. Ačkoliv v roce 2015 prošli těžkým obdobím a personálními změnami, tohle zemětřesení ustáli a vrátili se s deskou Díky Vám k punkovým kořenům. Se svým dravým stylem se zakázanÝovoce rychle prosadilo mezi mladou generací a v současné době jede se svou sedmou deskou společné turné s Horkýže Slíže. Hity jako Pornstár, Díky Vám, Genocida nebo Probdělý noci uslyšíte i na 8. ročníku Mikulovského Pivobraní

21:00 - 22:00 Scream Inc. (Metallica Tribute - UA)

Scream Inc. (Metallica Tribute - UA)

Z mikulovského amfiteátru se ozývají první kytarové tóny vypalovačky Enter Sandman. Zanedlouho následuje balada Nothing Else Mathers nebo Master of Puppets. Ne, slavná Metallica do Mikulova ještě nedorazila. Ovšem přivítat můžeme jednu z nejuznávanějších revivalových kapel, která se pyšní oficiálně schváleným názvem Official Metallica Tribute. Ukrajinská čtveřice Scream Inc. Tráví většinu času na koncertech po Evropě, v polovině srpna vystoupí poprvé i v Mikulově, exkluzivně na našem Pivobraní. Kapela, která bravurně ovládá slavný repertoár, přijíždí otestovat, co mikulovský amfiteátr vydrží! Mladá kyjevská formace vznikla v roce 2008, hrála nejprve vlastní tvorbu, mezinárodní název nese ale až od roku 2013, kdy se zaměřila na co nejvěrnější nastudování původního repertoáru trash metalové legendy Metallica. Jako jediný revival Metallicy zopakovali i legendární show S&M (v roce 1999 Metallica sehrála v San Franciscu dvouapůlhodinový koncert za doprovodu symfonického orchestru). Jednalo se i o jeden z nejúspěšnějších koncertů kapely Scream Inc., který se konal v dubnu 2016 v Moskvě ve vyprodaném Kremelském paláci. Jejich snažení poté ocenil osobně i sám frontman Metallicy James Hetfield, vyzdvihl jejich profesionalitu, kreativitu i vtip a udělil Scream Inc. status oficiálního Metallica revivalu. Nejznámější hity legendární kapely z Los Angeles tak uslyšíme na jihu Moravy hrané s energií a zvukem tak podobně originálu, jak to jen bude možné.

22:30 - 23:30 Doga

Doga

V roce 2018 oslaví kapela Doga úctyhodných 30 let existence na české rockové scéně. K tomuto výročí vydává na konci roku 2017 desáté jubilejní autorské album nazvané příznačně “HARD WERK”. Tato slovní přesmyčka nenásilně upozorňuje na to, že tito „dělníci rock´n´rollu" do toho opět zařezávají na plný plyn i po 30 letech. Album HARD WERK je předzvěstí velkého turné 2018 a zcela určitě vytvoří pevný hitový základ nového koncertního tour. Tato čtveřice zarytých rockerů z Karviné je známá tím, že dokáží dát lidem na živo mnohem více, než při poslechu CDčka. I proto nesmí chybět v programech rockových festivalů, náš nevyjímaje. Jejich noční vystoupení bude tím nejlepším zakončením sobotního programu Pivobraní.

Partneři festivalu

Pellets Briketts

Město Mikulov Břeclavský deník Rádio BLANÍK Rádio Beat

HTS s.r.o. AA pyro Stavebniny Buildsteel s.r.o. TELEVIZE TVS NOVÁK konzervárna a.s. Posílátko - Služba pro email marketing