Mikulovské Pivobraní 2019

Program

Rekordní dvoudenní pivní jarmark
Rockový koncert v Amfiteátru

ROCKOVÝ KONCERT V AMFITEÁTRU

Mikulovské Pivobraní 2019

Gate Crasher (rock, CZ)

Gate Crasher (rock, CZ)

Tato dlouhovlasá čtveřice hudebníků si svou pozici mezi rockovými kapelami v Česku buduje již 10 let. Přestože ještě nejsou v tuzemsku takovými matadory, mají na svém kontě předskakování takovým legendám jako Aerosmith, KoRn, Ozzy Osbourne nebo Iron Maiden. Společné turné pak odjeli společně s Harlej, Dogou, Traktorem nebo třeba Die Happy. Rok 2018 pak patřil jarní a letní šňůře s názvem Desetkráttour, se kterou objeli celou republiku a hráli také na mnoha rockových festivalech. V Mikulově na Pivobraní nebudou nováčky, naposledy se v amfiteátru objevili v roce 2015.

Škwor (hard rock, nu metal, CZ)

Škwor (hard rock, nu metal, CZ)

Další velké jméno letošního Pivobraní. V roce 2018 oslavili 20 let svého působení na české scéně. Nejsou to žádné „rychlokvašky“, svou pozici si budovala čtveřice hudebníků kolem frontmana Petra Hrdličky pěkně postupně. Za oněch 20 let se přeměnili v průběhu let z punkové a trash metalové kapely na českou nu metalovou legendu, která nemá problém vyprodat O2 arénu a být hlavními účinkujícími rockových festivalů. Deska „Uzavřenej kruh“ je již jejich 12 albem v pořadí, bylo ale posledním pro kytaristu Leo Holana, který se rozhodl na podzim z kapely odejít. V Mikulově se tam představí s novým kytaristou i novými skladbami. Určitě v jejich hodinovém setu ale nebudou chybět ani hity jako „Sraž nás na kolena“, „Sympaťák“ nebo „Tak to jsme my“. Jejich vystoupení pěkně přitvrdí páteční program v amfiteátru.

RCZ - Rammstein Tribute Show (metal, CZ)

RCZ - Rammstein Tribute Show (metal, CZ)

Tak tohle si nesmí nechat ujít žádný pravověrný metalový fanoušek. Kdo se nedostane v červenci na koncert Rammstein do Prahy, může jejich show ve stejném duchu zažít v srpnu v Mikulově. Skvělou show legendární německé kapely totiž předvedou pod rouškou noci RCZ – nejlepší Rammstein Tribute Band v České republice. Jejich koncert napodobuje Lindemannovu partu nejen zpěvem a hudbou, ale také kostýmy a pro Rammstein tak typickou pyrotechnickou show. Čeští borci za sebou mají i mnoho koncertů přímo v Německu, kde slaví největší úspěchy, což jen dokazuje, jak kvalitní a věrné jejich vystoupení jsou. Takže: Feuer frei!

Dymytry (hard rock, CZ)

Dymytry (hard rock, CZ)

Tady jsou asi veškeré slova zbytečná. Kdo by neznal psy-core kapelu, která je v posledních letech bez debat headlinerem každého pořádného rockového fesťáku a jejíž sláva už sahá za hranice České republiky. Za 15 let své existence to dotáhli Dymytry tak daleko, že nemají problém vyprodat sami největší arény v Česku nebo zpívat anglicky a koncertovat v zahraničí. Pětičlenná kapela, kterou symbolizují kromě tvrdé muziky a skvělé pódiové show také dřevěné masky brouků na jejich hlavách, vydala již 4 studiové nahrávky, nicméně jejich nejsilnější stránkou jsou právě živé koncerty (hlavě jejich tour s Arakain je legendární) a také mnoho singlů. Do Mikulova se na Pivobraní vrací banda okolo Jiřího Urbana a Jana Macků po 2 letech. Jejich vystoupení bude jedním ze zlatých hřebů ročníku 2019.

The Paranoid (rock, screamo, SR)

The Paranoid (rock, screamo, SR)

Slovenská hard rocková kapela pocházející z Nitrianského kraje působí na hudební scéně už více než 10 let a vystupuje na největších festivalech v zemi. Kapelu se 4 CD na kontě charakterizoval až do roku 2017 hlavně nezaměnitelný hlas dlouhovlasého účastníka slovenské Superstar Igora Belaje. Toho v roce 2017 nahradil nový zpěvák Rob Raven. I on ale v kapele vydržel jen rok, než se jejich kroky rozešli a v současnosti kluci hledají nového zpěváka. Styl kapely se přesto příliš nezměnil. O chytlavé melodie, autorské slovenské texty, kytarové rify ani o temné „křičené“ refrény ovšem fanoušci a fanynky nepřijdou a my jsme jen zvědaví, jaký vůdčí hlas si v létě do Mikulova přivezou. Kapela zůstala věrná svému stylu, což budete moci poznat v srpnu v mikulovském amfiteátru. Hity jako „Tu a teraz“, „Prepač“, „Čo cítíš“ nebo novější „Skušám ťa nájsť“ si určitě poslechněte, ať si můžete zpívat s nimi.

Traktor (hard rock, CZ)

Traktor (hard rock, CZ)

Moravsko-pražská skupina rockerů vznikla v roce 2001, ale až po 3 letech vydala první ze svých 6 studiových alb. Na podzim 2018 odložili „traktoristé“ ohlášené turné, aby se mohli vrátit s novou energií a novými písněmi. Na začátku roku 2019 odjede kapela turné po celé ČR ke svému zatím poslednímu CD Šachoffnice Pětice rockerů, kteří v minulosti koncertovali společně s kapelami Harlej, Morčata na útěku, Komunál nebo Doga, se v roce 2017 umístili na 8. místě v anketě Zlatý Slavík. Každoročně dokonce pořádají vlastní festival.

Desmod (pop rock, SR)

Desmod (pop rock, SR)

Tady není potřeba dlouze představovat. Slovenská parta okolo charismatického zpěváka Mária „Kulyho“ Kollára je již v československých hudebních vodách legendou. Jak by ne, když hrají již 22 let a na kontě mají 9 CDček. Přestože začínali v Nitře jako metalový kapela, postupnou obměnou členů se zařadili do škatulky melodického rocku. Hity jako „Vyrobená pre mňa“, „Som na tebe závislý“ nebo „Pár dní“ dnes zpívají padesátnice, stejně jako dívky v pubertě. Ne nadarmo kralovali mezi lety 2006-2012 slovenské anketě Slávik a v hitparádách bodoval jeden hit za druhým. Svou slávu se jim bez problémů podařilo prodat i do České republiky, kde patří mezi nejoblíbenější kapely našich východních sousedů.

Trautenberk (alternative metal, CZ)

Trautenberk (alternative metal, CZ)

Historie této klatovské „chásky“ se začala psát v roce 2011, kdy se v putyce dohodla parta muzikantů, že založí pořádně tvrdou a tak trošku jinou kapelu. A tak se také stalo. Podle jejich slov je ovlivnil tvrdý alkohol a tvrdý salám“. A tak začali hrát „tanz metal“ a získávat první zkušenosti na festivalech nebo jako předskokani slavnějších kolegů. Šest členů nepoložilo ani nečekané úmrtí zpěváka, naopak je to semknulo a díky podpoře fanoušků se rozhodli řádit dál. Poslední album party s jelenem ve znaku nese stylový název HIMLHERGOTDONRVETR, což doplnili i tradičními sudeťáckými kostýmy. V listopadu pak vydali své čtvrté album „Ticho nad pekáčem“ a svérázné písně z něj jistě představí i v létě v Mikulově.

Partneři festivalu

Pellets Briketts

Město Mikulov Břeclavský deník Rádio BLANÍK Rádio Beat

HTS s.r.o. AA pyro Stavebniny Buildsteel s.r.o. TELEVIZE TVS NOVÁK konzervárna a.s. Posílátko - Služba pro email marketing