Mikulovské Pivobraní

Program 2022

Program pro Mikulovské Pivobraní 2022 bude zveřejněn později.

Program 2021

Pivní jarmark

SOBOTA 7. srpna 2021
(12:00 - 24:00)

Rockový koncert v Amfiteátru

SOBOTA 7. srpna 2021
(13:30 - 23:30)

PIVNÍ JARMARK

SOBOTA 7. 8. 2021
Mikulovské Pivobraní - krýgl

české minipivovary a výběr z desítek druhů piv

degustace a ochutnávky pivních speciálů ve „dvoutinkách“ (malé krýgly 0,2l k zakoupení i na místě)

(nejen) pivní soutěže

výstava automobilů - veteránů

kolotoče pro děti

stezka pro děti, dětské hřiště

grilované dobrůtky všeho druhu nejen k pivu

fotokoutek, focení s maskotem Pivošem

nezapomenutelná pivařská atmosféra!PIVNÍ JARMARK

ROCKOVÝ KONCERT V AMFITEÁTRU

Mikulovské Pivobraní 2021
SOBOTA 7. 8. 2021

13:30 SENDWITCH (CZ, PODĚBRADY, pop, rock)

13:30 SENDWITCH (CZ, PODĚBRADY, pop, rock)

Třičlenná bandička z východních Čech patří k objevům české pop rockové scény posledních tří let, už má za sebou i vystoupení na velkých festivalech jako Votvírák, Masters of Rock nebo Rock for People. Na svém kontě už mají několik videoklipů, vydané album Počátky a zároveň dělali předskokany kapele Harlej při jejím tour. Aktuálně je Sendwitch na turné s kapelou Pekař, se kterou během pandemie nahráli i úspěšný song Mayday. O prázdninách bojují v hitparádách s písní Je tady léto. Jak zabodují při své premiéře před mikulovským publikem?

15:00 Divá Bára (CZ, Brno, hard rock)

15:00 Divá Bára (CZ, Brno, hard rock)

Čistý rock. Nic víc, ale zatraceně nic míň! To je motto brněnské hardrockové čtveřice, která bude mít na Pivobraní premiéru. Hudebníci měli původně kapelu Awake zpívající anglicky, časem se ovšem ohlédli za svou tvorbou a rozhodli se psát a zpívat české texty, navíc se hudebně chtěli přiblížit svým milovaným AC/DC, což se jim povedlo. My jsme na ně zvědaví a rádi poznáme nespoutaný rockový naturel, který vystihuje jejich název.

16:30 Horkýže Slíže (SK, Nitra, punk rock)

16:30 Horkýže Slíže (SK, Nitra, punk rock)

Najde se vůbec někdo, kdo by je neměl rád? Je potřeba je představovat? Slovenská čtveřice punkerů z Nitry je v Česku stejně populární jako ve své domovině a jejich silné refrény si húká snad každý fanoušek rockové hudby, ať je nebo na lehátku nebo v maštali. V line upu našeho festivalu jsou hudebníci okolo frontmana Kuka stálicí, která nezklame a vždy kromě povedené hudební stránky předvede i nějakou tu pódiovou choreografii. Fanoušky prostě baví a umí to s nimi.

18:00 Marpo & TroubleGang (CZ, Praha, rap, rock)

18:00 Marpo & TroubleGang (CZ, Praha, rap, rock)

Tahle divoká partička 6 hudebníků s nejvěrnější armádou fanoušků široko daleko vnese na mikulovskou stage něco, co za svých 11. ročníků Pivobraní ještě nezažila. Se svou show spojující energický rap a rázný rock dokázali hudebníci spojení okolo bývalého bubeníka skupiny Chinaski Oty Petřiny alias rappera Marpa vystoupat během necelých 10 let z klubů přes vyprodané haly a hlavní stage Majálesů až na pomyslný vrchol a vyprodat v roce 2018 pražskou O2 arénu. To se do žádnému českému rapovému uskupení nepodařilo. Zalíbí se jejich vystoupení i fanouškům v Mikulově?

19:30 Smola a Hrušky (SR, Spišská Nová Ves, reggae, ska, pop, punk)

19:30 Smola a Hrušky (SR, Spišská Nová Ves, reggae, ska, pop, punk)

Po třech letech se do Mikulova vrací šestičlenná partička z východního Slovenska, a i ona vnese do amfiteátru i trošku jiné prvky než jen tvrdý rock. Smola a Hrušky se u našich sousedů už dávno vypracovali na kapelu, která hrává na festivalech v prime timu a dokáže přenést obrovskou vlnu pozitivní energie z pódia na diváky. Jejich písničky (a i klipy) jsou velmi vtipné, plné nadsázky a dvojsmyslů. Specifický zvuk u nich vytváří kombinace, trubky, pozounu, saxofonu a samozřejmě kytar, bicích a kláves. Do toho všeho ideálně zapadá zpěv charismatického frontmana Spoka, který umí přitvrdit i zjemnit. Užijte si letní večer v doprovodu této pohodové kapely, která vás nejedou rozesměje.

21:00 GATE Crasher (CZ, Brno, rock)

 21:00 GATE Crasher (CZ, Brno, rock)

Další stálice našich pódií je spřátelená kapela, která to prostě umí rozjet. Na Pivobraní bude již počtvrté, za tu dobu se ale již vypracovali v regulérního headlinera rockových stagí. Česká pódia brázdí už 12 let a za tu dobu mají na svém kontě předskakování takovým legendám jako Aerosmith, KoRn, Ozzy Osbourne nebo Iron Maiden. Společné turné pak odjeli společně s Harlej, Dogou, Traktorem nebo třeba německými Die Happy. Kdo GATE Crasher loni při covidovém Pivobraní propásl, bude mít letos znovu šanci poslechnout si hity jako Past, Gilotinou, Laaaska nebo Vzpomínky.

22:30 RCZ Rammstein Tribute Show (CZ, Praha, hard rock, metal)

22:30 RCZ Rammstein Tribute Show (CZ, Praha, hard rock, metal)

Na Pivobraní jsme měli už mnoho revivalů, ale tento byl před 2 lety opravdu nezapomenutelný. A proto jsme si jej zamluvili s plnou parádou i pro letošní ročník. Mezitím vydali populární Rammsteini nové album, a tak věříme, že uslyšíme kromě fláků z devadesátek i nově nacvičené písně. Ty totiž dokáží čeští RCZ napodobit dokonale se vším všudy - součástí koncertu jsou nejen věrně odehrané a odzpívané songy, ale také kostýmy, pódiová show a nesmí chybět pyrotechnické efekty. Kapela si zakládá na živé hudbě, a proto jako jedna z mála revivalových skupin německé legendy v Evropě hraje bez jediného klávesového samplu, což přidává celému vystoupení energii a údernosti. Ne nadarmo si je objednávají i na festivaly do Německa.

Partneři festivalu

Bellato Group Bella Moravia OBALY NA MÍRU s.r.o. HTS s.r.o. Město Mikulov