Mikulovské Pivobraní 2017

Program

Dvoudenní pivní jarmark

PÁTEK 11. srpna 2017
(16:00 – 00:00)

SOBOTA 12. srpna 2017
(12:00 – 00:00)

více než 80 druhů chmelového moku

Rockový koncert v Amfiteátru

SOBOTA 12. srpna 2017
(15:00 – 00:00)

Rybičky 48, Arakain, Horkyže Slíže, IneKafe, Dymytry

Dvoudenní pivní jarmark

PÁTEK 11. 8. (16:00 – 00:00) a SOBOTA 12. 8. 2017 (12:00 – 00:00)
Mikulovské Pivobraní - krýgl

zaplněné pivařské městečko se stánky menších pivovarů z celé ČR

degustace a ochutnávky pivních speciálů ve „dvoutinkách“ (malé krýgly 0,2l k zakoupení na místě)

nabídka více než 80 druhů chmelového moku převážně od rodinných pivovarů

kulinářská show šéfkuchaře Marcela Ihnačáka

silácká show Železného Zekona a Bubble show

soutěže a hry pro celou rodinu)

celodenní dětský program v dětské zóně

„stavební-dopravní“ interaktivní městečko od firmy Agrotec Group

špičkové grilované speciality a jiné dobrůtky

doprovodní hudební program v podobě českých pop-rockových kapel na jarmarkové stagi v pátek

soutěž o titul největšího pivního břicha a Miss Mokré tričko

sobotní rockový koncert rockových hvězd v amfiteátru (více zde)

nezapomenutelná pivařská atmosféra!

Podrobný program Jarmarku

ROCKOVÝ KONCERT V AMFITEÁTRU

SOBOTA 12. 8. 2017 (15:00 – 00:00)

15:00 – 16:00 Rybičky 48

Rybičky 48

To bude jízda! Jednoduché zapamatovatelné texty ze života, řízné kytary a zběsilé tempo. Tak tohle je ten pravý rock´n´roll! A vy o něj rozhodně nepřijdete. Hned, jak se otevřou brány amfiteátru, to na vás vybalí Rybičky 48. Tahle čtyřčlenná punková sestava z Kutné Hory funguje už od roku 2002, celorepublikově se proslavila jen o pár let později, kdy sami fanoušci zvolili aktuální název skupiny v internetovém hlasování. Rybičky tak za sebou mají za 15 let existence už více než 1000 koncertů a můžou se pochlubit kromě 6 studiových desek i tím, že dělali předkapelu americkým legendám The Offspring. Fanoušci budou znát jak starší hity jako Zamilovaný/Nešťastná, Emily, Ooou, tak i docela čerstvé pecky Slibuju, že nebudu pít, Léto nebo Bla bla bla z jejich poslední desky. Texty většiny písní těchto věčných rebelů už prakticky zlidověly.

17:00 – 18:00 Arakain

Arakain

Tak tohle už je opravdu rocková legenda, kterou zná a poslouchá už třetí generace českých fanoušků. Arakain letos slaví 35. výročí své existence a na své tour zavítá i do Mikulova. V 80. letech byl jejím lídrem Aleš Brichta, po něm chvíli Petr Kolář, ale posledních 12 let táhne kapelu z Prahy zpěvák Honza Toužimský. Dokáží hrát s živým orchestrem, i unplugged, několik songů v minulosti nahráli i s Lucií Bílou. Tvrdí rockeři se ale v posledních letech vrátili ke svým kořenům a dokazují, že věk v jejich případě nehraje žádnou roli, a to budou chtít dokázat svým pravověrným fanouškům i v amfiteátru.

18:30 – 19:30 Horkýže Slíže

Horkýže Slíže

Pivní festival bez „Horkýžů“? To by snad ani nebylo ono. Kapela z Nitry, která je snad populárnější v Česku než ve své domovině, je stálicí všech rockových pódií. Řízné kytary a neskutečná kadence slov, to je silná stránka kapely Horkýže Slíže. Charismatický frontman Kuko s sebou strhává obecenstvo díky svým převlekům i chytlavým textům, které si často neberou servítky. Výsledkem je více než tisícovka koncertů a deset studiových alb.

20:30 – 21:30 Inekafe

Inekafe

Slovenští rockoví matadoři z Bratislavy už více než 20 let dokazují, že to na pódiu umí pořádně rozbalit. A to přesto, že se z náctiletých rebelů postupně stali čtyřicátníci. Doby největší slávy zažila slovenská trojice na začátku třetího tisíciletí po vydání desek Príbeh a Bez udania dôvodu. Přesto poté přišla vynucená pauza. Mohl to být i definitivní konec kapely, kdyby si zástupy fanoušků doslova nevynutily její comeback. Na nové CD čekali dlouhých osm let, ale vyplatilo se. Návrat to je velkolepý. Inekafe nakonec vydalo novou desku, rozjelo velké turné, oslavilo 20 let na scéně a vyprodalo koncerty v 7 evropských státech. Do Mikulova se parta okolo frontmana Vratka Rohoně vrací po čtyřech letech.

22:15 - 23:15 Dymytry

Dymytry

Černá barva, řízný metal a strach nahánějící masky brouků – to je „český Slipknot“ neboli pražská kapela Dymytry. Ta se objevila na scéně v roce 2004, o dva roky později ji vzali na první turné právě Arakain, kterému dělali předkapelu. Spolupráce se osvědčila, od té doby se ještě prohloubila, a tak spolu dnes již v rovnocenném partnerství vystupují obě spřátelené kapely i při na aktuální tour. To už za sebou mají tihle psy-core jezdci pět vydaných studiových alb. Síla Dymytry je ale hlavně v živých vystoupeních, o čemž se budou moci návštěvníci Mikulovského pivobraní přesvědčit ve večerních hodinách.

Partneři festivalu

Pellets Briketts Bellato Group s.r.o.

JMK Město Mikulov AGROTEC

Břeclavský deník Nový život Hitradio Rádio BLANÍK
Židlochovicko Beverage & Gastronomy

HTS s.r.o. AA pyro Stavebniny Buildsteel s.r.o.