Dvoudenní pivní jarmark

Pátek 10. 8. 2018 (stage pivního jarmarku)

16:30 Kowall Company (rock, pop, Přerov)

Tato přerovská kapela byla založena roku 2011 dvojicí Filip Kovařík (kytara, zpěv) a Petra Václavíková (kytara, vokály), ke které se postupem času přidali hotoví muzikanti Víťa Kovařík (bicí), Radim Studený (kytara) a Martin Žák (baskytara). V této sestavě kapela funguje od konce roku 2014, kdy vydává debutové album Jinotaj, na které navazuje v roce 2016 druhé album Identity. Kapela koketuje na pomezí popu, rocku a folku, přičemž staví na českých textech. Kapela má za sebou nespočet koncertů a festivalů po celé Moravě. Letos zahájí páteční program Mikulovského Pivobraní.

For People (rock, pop, Mikulov)
For People

Jak název skupiny napovídá, tahle pětice lidí hraje hlavně pro radost a pro lidi. Teprve vloni vzniklá kapela Vám přehraje k tanci i poslechu covery českých i zahraničních rockových a popových skupin.

19:30 MF (pop punk, Nové Mesto nad Váhom - SK)

Jsou Slováci, hrají punk rock, zní jako IneKafe, ale není to IneKafe. Podobnost ovšem nemusí být vůbec na škodu. Naopak. Možná i kvůli ní si kapelu MF samotné IneKafe vybralo jako předskokany na své loňskou předvánoční tour. Slovenská čtveřice z Nového Mesta nad Váhom je na hudební scéně už od roku 2002, má za sebou několik videoklipů a vydaných cdček, nejsou žádnými nováčky ani na festivalových pódiích. S novým zpěvákem Patrikem Kováčikem si pokusí získat melodickou slovenštinou ty z Vás, kteří na letošní Pivobraní dorazí už v pátek večer.

21:00 Street 69 (pop rock, Zlín)

Asi nejznámějším bandem z páteční nabídky Mikulovského Pivobraní je zlínská bandička Street69. Navzdory anglickému názvu uslyšíte melodické rockové pecky. Poprvé se nám kapela představila už vloni, kdy během jejich představení prošla silná bouřka. Letos dostanou prostor znovu, jelikož si jejich fanklub vykřičel pozvání i na letošní jarmarkovou stage. Snad jim nebude malá, během loňského roku totiž jejich popularita slušně narostla a jsou pravidelnými účastníky letních festivalů po celé ČR.

22:30 Easy Line (hard rock, Hodonín)

Kdo navštívil Mikulovské Pivobraní vloni už v pátek, nemůže se divit, že jsme si hodonínskou partičku Easy Line pozvali i letos. Loni to s nimi byla veselá pařba až téměř do půlnoci a ohlasy byly úplně skvělé. Proto nemáme důvod nic měnit a tuto rockovou bandu a jejich české i zahraniční pecky si rádi poslechneme znovu. Easy Line se zpěvákem Jardou Turkem nám zakončí páteční hudební program pivního jarmarku. Garantujeme, že si s nimi zazpíváte i zaskáčete.

Doprovodný program Mikulovského Pivobraní 2018 - Sobota 11. 8. 2018

NAFUKOVACÍ ATRAKCE (průběžně po celou sobotu)

Nezapomínáme ani na naše hravé návštěvníky. V případě horkého počasí na Pivobraní postavíme v sobotu vodní skluzavku, těšit se můžete i na Bumper Balls - souboje v nafukovacích koulích, bungee running - běh na laně na dálku, trefování se míčem na obří terč nebo dětskou lukostřelbu. To vše pro nás zajistí náš partner Hry bez hranic.

Klauni Viky a Kiky (průběžně v sobotu od 13 do 19 hodin v dětské zóně)

Dvě profesionálky zabaví Vaše děti k dětské zóně. Mají velký kufr, ze kterého tahají jednu věc za druhou a s každou dokáží vymyslet spoustu zábavy. K tomu mají tvarovací balónky, obří bublikfuk a další udělátka, kterými pobaví a možná i poučí Vaše děti.

13:00 Street workout exhibice

Tým nazvaný Barstyle Workout, jehož členové pocházejí převážně z Brna a okolí, ale mají zástupce i na Slovensku, patří mezi nejznámější seskupení cvičící v České Republice. Zabývají se stylem cvičení, který se nazývá street workout. Jde o posilování s vlastní vahou těla s využitím konstrukcí jako jsou hrazdy, kruhy nebo bradla, někdy jim postačí i běžné vybavení hřišť, sportovišť nebo městská zábradlí. Jejich posláním je pomocí svého talentu inspirovat druhé ke cvičení. Hned zkraje druhého dne Pivobraní se Vám ukáží v plné síle. Budete koukat, co se svými těly dokážou!

14:00 Kulinářská show s hmyzími specialitami

Nebojíte se exotiky? Na letošní Mikulovské Pivobraní jsme pro Vás připravili opět kuchařskou show. Tentokrát ovšem nepůjde o běžná jídla. Šéfkuchař Milan Václavík Vám totiž v sobotu v přímém přenosu ukáže, jaké delikatesy se dají uvařit z brouků, kobylek, červů nebo je libo třeba pečeného škorpiona? Troufnete si ochutnat? Vsadíte se s přáteli? A pak to můžete zapít pivem. Možná raději dvěma. Ale nebojte se, Milan Václavík je zkušeným šéfkuchařem, cestovatelem a vaření jedlého hmyzu se zabývá už od roku 2010.

15:30 Tanec a focení s hroznýšem královským

Kromě piva a kapel cílíme i na rodiny s dětmi, a tak jsme na letošní ročník pozvali zvířecího hosta - hroznýše královského, který je nedílnou součástí a dlouholetým členem souboru In Flamenus - Fire & Art Show. Tanec s hadem je velmi atraktivní podívanou pro malé i velké, samozřejmě bude možnost si hada pohladit či vyfotit. Oblíbený je také "rozhovor s hadem“. Zodpovězení veškerých zvídavých otázek je samozřejmostí! Na vystoupení hadí ženy se můžete těšit v sobotu 11. srpna odpoledne.

16:30 Chúdaři a škola chůze na chúdách
Chúdaři a škola chůze na chúdách

Budou nepřehlédnutelní, budou totiž trčet vysoko nad hlavy davů lidí. Na pivním jarmarku se budou v průběhu soboty procházet chúdaři, kteří budou posléze malé i velké zájemce učit, jak se pohybovat na chúdách. Tatínkové si vzpomenou na svá mladá léta a maminky si s holčičkami zase vyzkouší, jak se dají z gymnastických stuh vytvořit neuvěřitelné obrazce.

18:00 – 19:00 ŽENSKÉ ZÁPASY V KEČUPU A PIVNÍM MLÁTU
EXKLUZIVNĚ V ČR - JEN NA MIKULOVSKÉM PIVOBRANÍ

Jedinečná podívaná, kterou jste pravděpodobně v životě neviděli, Vás čeká na letošním Mikulovském pivobraní. Na sobotní odpoledne jsme pro Vás jako součást doprovodného programu připravili velice atraktivní a klouzavou podívanou v podobě zápasů sličných slečen v kečupu a pivním mlátu. Jde primárně o ženské zápasy, ale po pár ukázkových bojích samozřejmě nebudeme bránit vstupu do bazénků ani mužským bojovníkům nebo smíšeným párům. O zábavné momenty nebude nouze! Vyzýváme všechny ženy a muže, kteří mají odvahu se ukázat a zkusit zabojovat v netradičním „prostředí", aby se neváhali na místě přihlásit a dokázat, že jsou pro každou zábavu. Velké poděkováni patří našim partnerům, kteří pomohli doslova naplnit naši myšlenku a do bazénků nám dodali potřebné množství surovin.

21:00 Vystoupení pole dance

Už se stalo tradicí, že se na Pivobraní ve světle reflektorů během večerních hodin zjeví dámy, které nám dokáží, jak umí být pružné i silné zároveň, když se do rytmu hudby ladně pohybují okolo tyče. Během svého vystoupení účastnice brněnské taneční školy Decadance jasně dokáží, že pole dance už je dnes regulérní sportovní disciplínou se vším všudy. A ukrutně dobře se na to dívá.

21:30 Miss mokré tričko a Mistr Pivas
Miss mokré tričko a Mistr Pivas

Oblíbená soutěž s obdařenými ženami v hlavní roli je podívanou hlavně pro muže. Ta nesmí chybět. Ale pro letošek bychom chtěli udělat i mužskou verzi soutěže, při které budeme měřit obvod mužských pivních břich. Ten s největším obvodem se dočká tematických cen.

21:30 Ohňostroj

Jako každý rok, ani tentokrát Vás neochudíme o velký noční ohňostroj, který pro nás každoročně připravuje firma AApyro. Můžeme Vám zaručit, že se nebe nad amfiteátrem rozzáří jako ve dne i v sobotních pozdních hodinách. Bude odměnou pro všechny děti, které vydrží do nočních hodin a ani dospělí nebudou z nebeského představení zklamaní.

22:00 Fire show Draco Flameno

Oheň je dobrý sluha, to všichni víme. A pokud ho lidé dokáží ovládat tak jako členové skupiny In Flamenus, tak to bude i velice pěkná podívaná. Čeká Vás netradičně pojatá fire show v dunivém rytmu bojových bubnů. Bude to tanec nebo souboj s protivníkem? Je to nenávist nebo láska, co živí oheň draka? Divák Pivobraní, nechť se rozhodne sám. Ohnivý drak přiletí do mikulovského amfiteátru v sobotu ve 22:00 hodin.
Letak 2018

Partneři festivalu

Pellets Briketts

Město Mikulov Břeclavský deník Rádio BLANÍK Rádio Beat

HTS s.r.o. AA pyro Stavebniny Buildsteel s.r.o. TELEVIZE TVS NOVÁK konzervárna a.s. Posílátko - Služba pro email marketing