Pivní jarmark

Nejlepší české minipivovary a výběr z více než 100 druhů piv
Pátek 16:00 – 24:00 a sobota 12:00 - 24:00
Nejlepší české minipivovary

Chmelový mok je každoročně základem našeho festivalového programu. Letos jsme se zaměřili na kvalitu a oslovili jsme ty malé pivovary, které se nám za poslední tři nebo čtyři roky osvědčily a lidé s nimi byli dle ohlasů nejvíce spokojení. Nebude jich sice tolik jako vloni, ovšem stovka druhů piva je pořád slušná dávka, kterou málokdo stihne ochutnat. A to i v případě, že si budete nechat točit pivo do našich „dvoutinek“ nebo klasických třetinek. Obojí bude k zakoupení v areálu ve stánku se suvenýry.

Pivní hry a soutěže
Pátek i sobota
Pivní hry a soutěže

Moderované soutěže v pití piva na rychlost, pití půllitru slánkou, pití v neobvyklých pozicích, soutěž o největší pivní břicho apod.

Grilované speciality nejen k pivu
pátek 16:00 – 24:00 a sobota 12:00 - 24:00
Grilované speciality nejen k pivu

Nejen pivem živ je člověk. Občas je potřeba si žaludek taky dobře omastit. K dispozici budou grilované klobásy, sýry, hamburgery, hranolky, uzené koleno, utopenci, ruské chebureki, panini bagety, gyros, bramborové krokety, halušky se zelím, bramboráky, langoše a další pochoutky.

WORKSHOP KOLOBĚHU A NORDIC WALKINGU, PŮJČOVNA KOLOBĚŽEK
PÁTEK I SOBOTA ODPOLEDNE

Skupina Aktivity Mikulov si pro Vás připravila do amfiteátru na sobotní odpoledne několik stanovišť. Představí návštěvníkům jednak krásy severské chůze s holemi (nordic walkingu) s třínásobným mistrem Evropy a světovým rekordmanem v této disciplíně Jankem Vajčnerem. Ale představí i krásy koloběhu, který je šetrnější alternativou ke klasickému běhu a koloběžku zde sportovní nadšenci používají jako pomůcku, díky které urazí množství kilometrů bez toho, aby si ničili klouby. Různé modely koloběžek si v amfiteátru budete sami moc zapůjčit a vrátit se do dětských let.

PAINTBALLOVÁ STŘELNICE
PÁTEK I SOBOTA ODPOLEDNE

Střelci to mají povinně, ostatní znamení si ale také můžou vyzkoušet, jak přesnou mají mušku. Díky provozovateli paintballového hřiště Color Game z Hevlína budete mít téměř po celou sobotu možnost zastřílet si na cíl z paintballových i military zbraní. Menší střelnici budou moci využít jak děti, tak dospělí. Nestyďte se!

EXHIBICE FREESTYLE FOTBALU
SOBOTA ODPOLEDNE

Žongly, hlavička, patička, otočka nebo balon za krk. Pro Břeclavana Jakuba Dubinu je to rutina. Pokud znáte freestyle fotbal, nebude to pro Vás novinka. Pokud jste jej nikdy neviděli, budete jen valit oči. Nepotřebujete spoluhráče ani hřiště. Nejsou zde žádné pokyny trenérů, píšťalky rozhodčích nebo jakékoliv jiné omezení. Prostě free style, je to jen o kreativitě. Jakubovi stačí jen kopačák a troška prostoru. V sobotu odpoledne Vám předvede 15minutovou exhibici na jarmarkové ploše a následně zůstane v areálu amfiteátru k dispozici zájemcům, kteří by si nějaký trik chtěli zkusit natrénovat nebo se něco naučit.

FOULBATTLE - FOTBALOVÁ ARÉNA
sobota od 12:00 do 20:00

Letošní novinkou doprovodného programu bude mobilní fotbalová aréna FOULBATTLE. Nepotřebujete žádné extra fotbalové dovednosti, přesto Vám tato neveliká kruhová aréna pro fotbálek 1 na 1 dá pořádně zabrat, ať už jste dítě nebo dospělý člověk. Míč je jen jeden a branky dvě. Ukažte, co ve Vás je! Hrajeme po celou sobotua každý účastník bude automaticky zařazen do soutěže o hodnotné ceny od společnosti FOUL.

Hudební stage pivního jarmarku
sobota od 13:00
Hudební stage pivního jarmarku

Na menším pódiu se pak v sobotu vystřídají naši osvědčení Easy Line a domácí skupina For People, takže potichu nebudete ani, když ve vedlejším amfiteátru bude probíhat technická přestávka mezi vystoupeními.

Ženské zápasy v „mňamce“
sobota od 18:00
Ženské zápasy v „mňamce“

Loni jsme nechali zápasit dobrovolníky a dobrovolnice v kečupu. V čem se vyválí letos? Nechte se překvapit. K zápasům se samozřejmě můžou přihlásit i dobrovolníci z řad návštěvníků. Sprchu jim po zápase zajistíme a jejich odvahu také odměníme.

„Pivo na 100 způsobů“
Pivo na 100 způsobů

Domácí vaření piva – jak na to? Představení sladu, chmelů a možnosti vaření piva doma (sobota od 16:00)

Barmanská show s pivními koktejly a dalšími nezvyklými pivními nápoji (sobota od 16:30)

Prodej pivních suvenýrů
po celou dobu festivalu
Prodej pivních suvenýrů

Pivní hry, sklo, magnetky, odznáčky, památeční trička, čepice, a mnohé další vychytávky s pivní tematikou

STAVEBNÍ MĚSTEČKO

sobota 12:00 – 19:00
STAVEBNÍ MĚSTEČKO

Bagry, traktory a další stavební technika je již také osvědčenou součástí našeho festivalu. Statické ukázky stavební techniky budou na místě již v pátek, ale v interaktivní městečko, ve kterém se pobaví děti i dospělí, se promění až v sobotu po poledni. Bagry ve výšce, traktory malé i velké, bagrování na rychlost i přesnost a letos jako novinka i vyhlídková plošina na jeřábu, to pro Vás zajistí hlavní sponzor festivalu Bellato Group.

DĚTSKÁ ZÓNA

Freestyle zóna
sobota od 13:00
Freestyle zóna

Exhibice parkouru, jízda na BMX kolech nebo koloběžkách ve skateparku.

Vystoupení dogdancingu
sobota 14:00 - 14:30
Vystoupení dogdancingu

Dogdancing, doslova tanec se psem. A přesně tak to vypadá. Ladné pohyby psa nebo fenky v rytmu hudby nebo přesně podle povelů paničky. Couvání, panáčkování, koulení. Tak přesně to a mnohem více Vám předvedou dvě šikovné psovodky Kristýna a Tereza se svými čtyřnohými miláčky Taminou a Aicem. A po vystoupení také rády poučí zájemce, jak se svým psem cvičit tak, aby to bavilo obě strany.

Něco pro mlsné jazýčky
pátek od 16:00 a sobota od 12:00
Něco pro mlsné jazýčky

Myslíme také na to, aby měli děti co jíst. A protože víme, že jim kromě hranolek chutná i sladké, můžou se těšit společně s ostatními na cukrovou vatu, waffle, palačinky, zmrzlinu, perníky nebo tradiční trdelníky. Co jen hrdlo ráčí. A samozřejmostí budou nealko nápoje.

Maskoti Pivoš a Pivoška
po celou dobu festivalu
Maskoti Pivoš a Pivoška

Maskoti festivalu v životní velikosti budou předávat ceny vítězům soutěží, bavit diváky hned u vstupu do areálu, budou roztancovávat davy, rádi se vyfotí s kýmkoliv, kdo je o to požádá. Naše dvojka chmelových hlávek je tu pro Vás a památeční selfie s nimi na Vašich sociálních sítích nesmí chybět.

Partneři festivalu

Pellets Briketts

Město Mikulov HTS s.r.o. Stavebniny Buildsteel s.r.o. AA pyro Posílátko - Služba pro email marketing